Kakavos pupelės

 
Apie produktą:
Kakavos pupelės kupinos vertingų medžiagų - ląstelienos, gerinančios virškinimą, baltymų, magnio, geležies, mangano, B grupės vitaminų, vitamino E, ir kt.

 

Kakavos pupelės – tikrųjų kakavmedžių (lot. Theobroma cacao) sėklos. Kakavmedžiai – aukšti visžaliai medžiai, kurių tėvynė – Amazonės tropikų miškai. Šiandien sukultūrintos kakavmedžių veislės auginamos daugelyje tropinių pasaulio regionų – Pietų Amerikoje, Afrikoje, Indonezijoje, Šri Lankoje ir kt.

Kakavos pupelės – džiovintos ir fermentuotos tikrųjų kakavmedžių vaisių sėklos, iš kurių išgaunama šokolado žaliava - kakavos sviestas bei kakavos milteliai gėrimų ir konditerijos gaminių gamybai.

Kakavmedžių pailgą vaisių dengia šiurkšti stora, apie 3 cm storio žievė. Vidus kupinas saldaus ir glitaus minkštimo, kuriame slypi 30 – 50 minkštų didelių baltos spalvos sėklų, kurios tik džiūdamos įgauna tamsiai rudą ar violetiniai rudą spalvą. Sunokę vaisiai praskeliami, nulupama žievė ir minkštimas, kartu su jame slypinčiomis kakavos pupelėmis, keletą dienų fermentuojamas. Vyksta rūgimo procesas, kurio metu vaisių minkštimas sušunta, fermentuojasi, suskystėja ir išteka, palikdamas tik kakavos pupeles. Šis procesas ypač svarbus kakavos pupelių kokybei, mat rūgimo metu susidarantys organiniai junginiai suteikia joms būdingą skonį. Be šio etapo kakavos pupelių skonis būtų panašus į žalią bulvę, jos imtų greit pelyti.

Atskirtos nuo minkštimo ir vis dar drėgnos pupelės 4 – 7 dienas nuolat pamaišant fermentuojamos, o dar vėliau supilamos vienu sluoksniu ir džiovinamos saulėkaitoje dar 5 – 14 dienų (priklausomai nuo klimato sąlygų), kad liktų kuo mažiau drėgmės ir negestų.

Žalios, natūraliai fermentuotos kakavos pupelės yra traškios, su luobele, gausios naudingųjų medžiagų. Kakavoje yra teobromino – medžiagos, kuri stimuliuoja centrinę nervų sistemą, gerina nuotaiką ir tonizuojančiai veikiančios medžiagos – kofeino (mažiau nei kavoje ar juodojoje arbatoje). Manoma, kad antioksidantų kakavos pupelėse yra 20 kartų daugiau nei raudonajame vyne ir 30 kartų daugiau nei žaliojoje arbatoje. Sudėtyje esanti siera teigiamai veikia nagų ir plaukų struktūrą, padeda palaikyti gražią odą.

Kakavos pupeles rekomenduojame valgyti vienas, kaip riešutus arba gardinti kokteilius, košes, desertus, maišyti į kepinių tešlą, ypač vietoj šokolado gabalėlių. 

Mūsų parduotuvėse galite įsigyti sveikų, nelukštentų kakavos pupelių bei kakavos pupelių drožlių, visiškai paruoštų valgymui.

 

 

Įdomu

Kasmet pasaulyje perdirbama daugiau kaip trys milijonai tonų kakavos.

Kad pagaminti 1 kg šokolado, perdirbama 300 – 600 kakavos pupelių, priklausomai nuo šokolado sudėties.

Amerikoje atliktas tyrimas, kurio metu buvo aiškinamasi, kokį poveikį daro kakavos vartojimas Panamoje gyvenančiai žmonių genčiai, itin daug suvartojančiai šio produkto.

Seniau indėnai kakavmedžių pupeles naudojo kaip pinigus, gamino iš jų gėrimus.

Kultūrinėse plantacijose kakavmedžiai vaisius brandina 30 – 80 metų, tačiau pirmuosius 2 – 4 metus daigai auga bananų, duonmedžių ir mangų pavėsyje, penktaisiais jiems nuskinami visi žiedpumpuriai, o subręsta tik aštuntaisiais metais. Daugiausiai vaisų subrandina 10 – 12 augimo metais. Žydi ir vaisius brandina šie medžiai ištisus metus, o derlius renkamas tik du kartus per metus...

 

Mūsų patarimai

Jei rinksitės sveikas kakavos pupeles, prieš valgant, nulupkite luobelę. Kakavos pupelių drožlės yra išlukštentos ir pasmulkintos kakavos pupelės, niekuo nesiskiria nuo sveikų ir yra visiškai paruoštos vartojimui. Jas naudokite lygiai taip pat, kaip ir sveikas.

Rekomenduojama paros norma 5 – 6 kakavos pupelės.

 

Naminis šokoladas

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle