Linų sėmenys

 
Apie produktą:
Linų sėmenyse yra 30 – 40% aliejaus, kurio sudėtyje yra linoleno, oleino, palmitino, stearino rūgščių, taip pat baltymų, gleivių, polisacharidų, beta karoteno, mineralinių medžiagų (cinko, chromo, magnio, seleno, jodo, boro, kalio, kalcio, mangano, geležies) ir kitų medžiagų.
 

 

Linai – vienmetis, visiems gerai pažįstamas augalas, manoma, kad žmonių pradėtas auginti maždaug prieš 9000 metų kalnuotuose Indijos regionuose. Lietuvoje linai buvo pradėti auginti maždaug prieš 4000 metų. Kažkada Hipokratas linus pavadino augalu nuo visų ligų. Senovės Rytų medicinoje linų sėklos buvo vartojamos kaip priemonė organizmui valyti. Sėklos ir iš jų išspaustas aliejus nuo seno buvo naudojami ir mūsų kulinarijoje bei liaudies medicinoje. Linų sėmenų aliejumi žmonės skanindavo košes, raugintų kopūstų, grybų, bulvių, ankštinių daržovių, burokėlių patiekalus. Mūsų protėviai žinojo ir gydomąsias linų sėmenų aliejaus savybes – maišelius, prikimštus sėmenų, naudodavo ilgai gulintiems ligoniams nuo pragulų, sėmenų kompresais gydė votis.

 

 

Mūsų patarimai

Uogų kisielius su linų sėmenimis

100 – 125 g linų sėmenų

apie 2 l vandens kisieliui ir 100 ml sirupui

300 g įvairių šviežių uogų (tinka ir šaldytos)

200 g rudojo cukraus (arba pagal skonį)

cinamono žievelė

vanilių ankštis ar citrinų žievelės gabalėlis

Sirupui skirtą vandenį užvirinkite, suberkite cukrų, įdėkite citrinų žievelę ar vanilių ankšties sėklas, išmaišykite ir pavirinkite keletą minučių. Suberkite uogas, užvirkite, puodą uždenkite ir nukelkite nuo kaitros. Leiskite pastovėti. Kisieliui skirtą vandenį užvirkite kitame puode, supilkite sėmenis, įmeskite cinamono lazdelę, pavirkite 7 minutes, nukaiskite, uždenkite ir palikite mažiausiai 20 minučių pastovėti. Retkarčiais pamaišykite. Praaušusį nuovirą perkoškite per sietelį (nuoviras turi būti tirštas), supilkite uogų sirupą ir išmaišykite. Gerkite šiltą ar atvėsusį. Skanaus!

Recepto šaltinis Jogos mityba 

 

Mėlynių glotnutis (tirštas kokteilis) su bazilikais

1,5 puodelio šviežių ar šaldytų mėlynių

sauja šviežių bazilikų (tik lapeliai, be kotų)

½ citrinos sultys

½ avokado

1 valg. š. maltų linų sėmenų

1 ¼ puodelio vandens

Viską suplakite elektriniu trintuvu iki tyrės ir patiekite!

 

Pusryčių dribsniai (granola)

Sėklų - riešutų duoniukai

 

Informacija parengta vadovaujantis J. Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė“, 2010 m. Alma Littera

 
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle