Ryžių popierius suktinukams ("spring rolls" gaminimui)

 
 
Apie produktą:
Plonas ryžių popierius suktinukams skirtas gardiems azijietiškiems patiekalams gaminti, kurių pagrindas - daržovių ir žalumynų įdaras su mėsa ar jūros gėrybėmis. Tai puikus pavasraio ar vasaros meto užkandis, idėja vakarėliams ar greitiems užkandžiams!
 
 

 

Azijietiški suktinukai, dažnai vadinami „pavasariniais suktinukais“ (angl. „spring rolls“) arba „vasariniais suktinukais“ (angl. „summer rolls“) – itin populiarus patiekalas Azijos virtuvėje: Kinijoje, Vietname, Filipinuose, Indonezijoje ir Taivane. Šių suktinukų pagrindas – plonas, beveik permatomas ryžių popierius, gaminamas iš ryžių šiaudelių arba garinant ryžių tešlą. Svarbiausias šių suktinukų akcentas – įdaras, kuris priklauso nuo regiono, kuriame gaminami, įvairovės ir pomėgių. Į ploną ryžių popierių gali būti vyniojamos šiaudeliais pjaustytos daržovės (morkos, agurkai, baltieji ridikai, kopūstai, avokadai, salierų stiebai ir t.t.), salotų lapai, daigintos pupelės, žalumynai (bazilikai, petražolės, mėtos, kalendros ir t.t.), vaisiai, grybai, plonieji ryžių makaronai, kepta ar virta paukštiena, kiauliena ir jūros gėrybės. Didžioji dalis vyniojamų produktų sudaro daržovės, o mažoji – mėsos produktai. Prie paruoštų „spring rolls“ patiekiami įvairiausi padažai (sojų, austrių, aitrūs, česnakiniai, saldžiarūgščiai, vaisiniai ir kiti), suktinukai į juos mirkomi ir valgomi.

 

Mūsų patarimai

Prieš gaminant suktinukus, pirmiausiai paruoškite visus produktus, pamarinuokite ir iškepkite ar išvirkite mėsą ar jūros gėrybes, supjaustykite daržoves.

Ryžių popieriaus neišpakuokite, kol nepasiruošėte visų reikalingų produktų, nes išpakuotas jis ims džiūti ir lūžinėti.

Naudojamus produktus pjaustykite plonais šiaudeliais, kad būtų patogiau vynioti ir valgyti.

Prieš vyniojant, pasiruoškite dubenį su šiltu vandeniu, nes kiekvieną ryžių popieriaus lakštą reikės sušlapinti, kad suminkštėtų.

Galite naudoti purkštuką ir prieš vyniojant kiekvieną lakštą iš abiejų pusių apipurkšti vandeniu.

Jei ryžių popieriaus lakštus prieš naudojimą merksite į vandenį, merkite vos keletui sekundžių ir iš karto tieskite ant stalo, per ilgai mirkęs popierius pasidarys lipnus ir plyštantis.

Į sušlapinto ryžių popieriaus lakšto vidurį pirmiausiai klokite salotų lapus, o ant viršaus - daržoves ir mėsą.

Suktinukus vyniokite tampriai, bet kruopščiai ir atsargiai, kad ryžių popierius neplyštų.

Paruoštus suktinukus tuoj pat tiekite.

 

Kaip pasidaryti ryžių popieriaus suktinukus:

Video lietuviškai

Video angliškai

 

Receptai:

Švieži vietnamietiški "spring rolls"

Kaip susukti suktinuką

Ryžių popieriaus suktinukai "spring rolls" su rūkyta vištiena, kriaušėmis ir smidrais

Tapk draugu Facebook tinkle