Tapiokos perlai

 
Apie produktą:
Tapioka - krakmolas, išgaunamas iš valgomųjų maniokų šaknų, augančių tropiniuose regionuose, šakniagumbių. Iš tapiokos krakmolo gaminami įvairaus - dribsnių, miltų lazdelių ir rutuliukų pavidalo produktai, vartojami sriubų, padažų, saldžių kremų, pudingų, gėrimų ir kitų desertų tirštinimui. Tapiokos perluose gausu angliavandenių, šiek tiek kalcio, juose nėra glitimo. Produktas rekomenduojamas alergiškiems žmonėms. Tai vienas gryniausių ir švariausių krakmolo rūšių, tinkančių patiekalams be glitimo gaminti.
 

 

Tapioka – krakmolas, išgaunamas iš maniokų šakniagumbių. Valgomasis maniokas – karpažolinių šeimos medėjantis krūmas, kurio tėvynė Pietų Amerika, atsparus sausrai ir ligoms, gausiai dera, todėl šiuo metu plačiai kultivuojamas daugelyje tropinių ir subtropinių regionų. Maniokai laikomi trečiu didžiausiu angliavandenių šaltiniu po ryžių ir kukurūzų, tai vienas pagrindinių Pietų Amerikos ir Afrikos maisto produktų, manijokai taip pat plačiai naudojami Indijos  ir Pietryčių Azijos šalių virtuvėse. Daugiausiai šių šaknų užaugina Nigerija, o didžiausia šalis eksportuotoja – Tailandas.

Maniokų šakniagumbiai ypač turtingi krakmolo, juose beveik nėra riebalų, jų sudėtyje yra 60 – 65% drėgmės, 20 – 31% angliavandenių, 1 – 2% baltymų, 0,5 – 5% cukrų, labai nedaug vitamino B1, B2 ir B3, užtat gausu kalcio ir vitamino C. Sudėtyje nėra glitimo.

Maniokų šakniagumbiai vartojami virti ar kepti, savo skoniu primena bulves, iš jų ruošiami įvairūs valgiai.

Iš storų ir pailgų šakniagumbių išgaunamas krakmolas, gaminami miltų, tirpių miltelių, dribsnių, lazdelių ar įvairaus dydžio burbuliukų - perlų pavidalo produktai, vadinami tapioka ir naudojami kaip tirštiklis, gaminant sriubas, padažus, saldžius kremus, pudingus ir kitus desertus. Tai viena švariausių krakmolo rūšių.

Tapiokos perlai gaminami drėgną krakmolą po spaudimu perleidžiant per skirtingo dydžio sietus. Apvalūs žirneliai gali būti skirtingų dydžių nuo 1mm iki 8mm skersmens, tačiau populiariausi 1 – 2mm dydžio perlai. Įprastai, tapiokos perlai yra baltos spalvos, išvirę – permatomi. Labiausiai populiarūs Azijos virtuvėje, ten plačiai naudojami desertų gamyboje. Dideli tapiokos perlai naudojami gėrimams, mažesni – pudingams, vaisių kokteiliams, net pyragams gaminti.

Tapiokos produktai rekomenduojami alergiškiems, glitimo netoleruojantiems žmonėms.

 

Įdomu

Maniokų šaknys nevalgomos termiškai neapdorotos, nes jose randama nuodingų medžiagų gliukozidų. Dažniausiai šakniagumbiai mirkomi, verdami, džiovinami, kad nuodingos medžiagos pasišalintų, tačiau nepaisant to, tai vos ne pats svarbiausias maisto produktas kai kurių šalių virtuvėse.

Bangladeše tapiokos perlai maišomi su pienu ar vandeniu ir naudojami vaikų, pagyvenusių ir sergančiųjų maistui gaminti.

Šri Lankoje tapiokos perlus naudoja skalbiniams standinti.

Brazilijoje šie burbuliukai verdami su cinamonu ir gvazdikėliais raudonajame vyne.

Tapiokos perlai naudojami ir Europos šalių virtuvėje. Belgijoje mažieji perlai dedami į skaidrias sriubas, Prancūzijoje naudojami sluoksniuotiems desertams gaminti, o Anglijoje – pikantiškiems užkandžiams, pavadinimu „skips“ gaminti.

 

Mūsų patarimai

Tapiokos perlai, priklausomai nuo dydžio ir paruošimo instrukcijos ant gamintojo pakuotės, prieš verdant gali būti mirkomi arba verdami iškart (reiktų atkreipti dėmesį į instrukciją ant pakuotės). Tie, kurie turi būti išmirkyti, paprastai sugeria nemažai vandens ir padidėja dvigubai.

 

Kokosinis tapiokos perlų pudingas su rabarbarais

Tapk draugu Facebook tinkle