Tamarindų saldainiai

 
 
Apie produktą:
Tamarindai - pupinių šeimai priklausančio augalo vaisiai, didžiulės ankštys, pripildytos rūgštoko ar saldžiarūgščio minkštimo, kurį Azijos šalių virtuvėje įprasta naudoti maistui gardinti. Iš tamarindų gaminami įvairūs padažai, marinatai, sriubos, gėrimai, čatniai ir pagardai, juo gardinami gėrimai, sirupai, džemai, gaminami gardūs saldžiarūgščiai, imbierinį aštrumą primenantys saldainiukai. 
 
 

Indinis tamarindas arba tiesiog tamarindas (lot. Tamarindus Indica) – pupinių šeimos lapuotis, vienintelis medis šioje augalų rūšyje. Šių medžių tėvynė – rytų Afrika bei Madagaskaras. Šiuo metu tamarindai paplitę Azijos, Lotynų Amerikos ir Karibų jūros baseino šalyse, kur auginami kaip kultūriniai augalai, sodinami miestuose ir pakelėse.

Tamarindų vaisiai – didelės rudos ankštys su valgomu minkštimu ir daug sėklų bei skaidulų. Tamarindai pasižymi maloniu, pikantišku, deginto cukraus aromatu, daugiau rūgščiu nei saldžiarūgščiu skoniu. Gerai prinokusių ankščių minkštimas daugiau saldus, o nesunokusių – labai rūgštus.

Tamarindai itin populiarūs Rytų ir Vidurio Azijoje, ypač Indijoje. Juo rūgštinamos konservuotos daržovės (tamarindai naudojami kaip konservantas), padažai, sriubos, gėrimai. Iš Tamarindų gaminami sirupai, ledai, uogienės, vynas, saldainiai, minkštimas naudojamas prieskonių mišiniams, troškiniams. Tamarindai valgomi su sultimis, medumi, ledais ar kitais vaisiais (ypač gardūs su bananais). Vakarietiškoje maisto kultūroje tamarindai naudojami gerai žinomo Vorčesterio (angl. Worcester ar Worcestershire) padažo gamybai.

Parduotuvėse galima rasti šviežių tamarindų vaisių (ankščių), jie parduodami pastos, granulių pavidalu.

Tamarindų ankščių minkštimas itin gausus vyno rūgšties, jame taip pat yra cukraus, B grupės vitaminų, kalcio. Tai vaisius, Pietryčių Azijos liaudies medicinoje plačiai naudojamas gydomaisiais tikslais. Ajuverdoje tamarindai naudojami virškinimo negalavimams lengvinti, sunokusių vaisių minkštimas vartojamas kamuojant ūmiems vidurių užkietėjimams, kepenų darbui gerinti. Teigiama, jog tamarindai mažina skrandžio rūgštingumą, virškinimo negalavimus, apsinuodijus maistu ir alkoholiu, stimuliuoja apetitą, mažina pykinimą. Iš tamarindų gaminami kompresai karščiuojant.

 

Siūlome paskanauti šio egzotinio vaisiaus gardžių ir pikantiškų saldainėlių pavidalu. Tamarindų saldainiai natūralūs, juose nėra konservantų ir jokių papildomų cheminių medžiagų. Pagaminti iš tamarindų minkštimo, su cukrumi ir žiupsniu druskos. Tikra skonių vaivorykštė!

 

Tapk draugu Facebook tinkle