Vaistinė agurklė

 
 
Apie produktą:
Agurklių antžeminėje dalyje yra gleivių, saponinų, sacharidų, raugų, kalio druskų, citrinų, obuolių, pieno rūgščių, vitamino C ir kitų veikliųjų medžiagų. 
 
 

Vaistinė agurklė (lot. Borago officinalis) – agurklinių šeimos vienmetis ar dvimetis žolinis augalas, kilęs iš Mažosios Azijos, Šiaurės Amerikos ir palitęs Rusijos europinėje dalyje, Kaukaze, Vidurinėje Azijoje, Vakarų Sibire, Šiaurės Afrikoje. Lietuvoje auginamas soduose ir daržuose, dažnai išsisėja pats.

Vaistinei žaliavai renkama agurklių antžeminė dalis, lapai, stiebai ir žiedai.

Ypač vertingas agurklių sėklų aliejus, itin gausus gama linoleno (Omega-6) riebalų rūgščių.

 

Įdomu

Jauni vaistinių agurklių lapai kvepia šviežiais agurkais.  Jie naudojami salotoms, mišrainėms gardinti, ypač tinka šaltibarščiams. Jais rekomenduojama gardinti sviestą, grietinę,  sūrius, jogurtus, raugiamus agurkus. Žiedų ir džiovintų stiebų antpilas vertinamas dėl jo gaivinančio efekto ir dažnai naudojamas paskaninti salotoms.

Teigiama, kad šviežios agurklės ir jų sultys žydėjimo metu gerina nuotaiką, didina darbingumą, šalina depresiją, melancholiją. Seniau vyne išmirkytų agurklių lapų ir žiedų gėrimas buvo vartojamas melancholijai išblaškyti. 

 

Svarbu: agurklių preparatų  nerekomenduojama vartoti nėščiosioms, sergantiems epilepsija, šizofrenija, vartojantiems nervų sistemą veikiančius vaistus (fenotiazino grupės raminamuosius).

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle