Balinis ajeras

 
 
Apie produktą:
Ajerų šakniastiebiuose yra eterinio aliejaus, krakmolo, vitamino C, raugų, mineralinių medžiagų, kartumynų, dervų, fitonicidų. 
 

 

Balinis ajeras (lot. Acorus calamus) – daugiametis, žolinis kvapnus augalas, augantis ežerų, upių, tvenkinių pakrantėse, drėgnose pievose. Vaistinei žaliavai renkami ajerų šakniastiebiai.

Ajerų šaknų nuoviru stiprinami plaukai, kurie pastoviai skalaujant galvą nuoviru ar įtrinant galvos odą, šviesėja, įgauna blizgesį, sumažėja pleiskanų, stiprėja plaukų šaknys.

 

Įdomu

Tibeto medicinoje ajerų šakniastiebiais stiprinamas organizmas ir varomi parazitai.

Bulgarijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje ajerais lengvinamas atsikosėjimas, gydomi uždegimai ir sutrikęs virškinimas.

 

Plaukams stiprinti 1 dalį ajerų šaknų užpilkite 20 dalių verdančio vandens ir palaikykite keletą valandų. Nuoviru plaukite galvą, įtrinkite plaukų šaknis. Arba 2 šaukštus ajerų šakniastiebių sumaišykite su 2 šaukštais varnalėšų šaknų, apvirkite 1,5 l vandens, palaikykite 6 val., kad pritrauktų, nukoškite ir nuoviru plaukite galvą 3 – 4 kartus per savaitę.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

Danguolė, Juozas, Audrius Vasiliauskai „Ilgo gyvenimo paslaptys“, 2012 m., Alma Littera

 

Svarbu: ajerų nerekomenduojama vartoti menstruacijų metu ir esant sausai odai.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle