Paprastasis apynys

 
Apie produktą:
Apyniai medicinoje vartojami labai seniai, paprastąjį apynį VIII amžiuje gydymui vartojo arabai, juo skatino šlapimo išsikyrimą, valė kraują, žadino apetitą. Žaliavai renkami spurgai, kuriuose yra karčiųjų medžiagų, eterinio aliejaus, raugų, organinių rūgščių, dervų, sakų, vaško, dažomųjų ir mineralinių medžiagų, hormono estrogeno, flavonoidų, kumarino, cholino, vitaminų PP, B grupės, rutino ir kt. veikliųjų medžiagų.
 

 

Paprastieji apyniai (lot. Humulus lupulus) – daugiamečiai vijokliniai augalai, augantys upių, ežerų pakrančių tankmėje, drėgnuose miškuose, auginai soduose, daržuose.

Apynių aliejaus yra preparate valokordinas.

Iš apynių pagamintos pagalvės gerina miegą.

Liaudies medicinoje apynių arbatų kompresai dedami ant skaudančių sąnarių, geliančių kaulų, o nuoviru skalaujami plaukai jų šaknims stiprinti, pleiskanoms naikinti. Apynių spurgų mitelius maišant su žaliais kiaulės taukais, gydomos sumušimų vietos, skausmingos votys.

Apynių spurgų eksraktai, rečiau patys spurgai, naudojami įvairiems gaiviesiems gėrimams, saldumynams, kepiniams suteikti kvapą. Apynių spurgai naudojami alaus gamyboje, mat juose esančios karčiosios medžiagos, kurių svarbiausia - lupulinas, alui suteikia kartumo bei sustabdo tam tikrų bakterijų, kurios gali sugadinti alaus kokybę, dauginimąsi.

 

Patarimai

 

Plaukams stiprinti, nuo pleiskanų

1 šaukštą apynių spurgų užpilkite stikline verdančio vandens ir pavirkite 30 min. Atvėsinkite ir įtrinkite į galvos odą.

 

 

Apynių spurgus sudrėkinkite ir perliekite keletą kartų verdančiu vandeniu (arba pašutinkite). Nuspauskite, sudėkite į drobinį maišelį ir kiek įmanomą karštesnį dėkite ant skaudamos vietos. Uždenkite neperšlampamu audiniu, šiltai apklokite ir palaikykite valandą. Nuėmę skaudamą vietą apriškite šiltai.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

V. Sasnauskas „Miško vaistiniai augalai“, 2006 m., Asveja

Z. Gudžinskas, B. Rašomavičienė :Lietuvos prieskoniniai augalai", 2008 m. "Šviesa"

 

Svarbu: apynių spurgų negalima perdozuoti, jie gali sukelti pykinimą, skrandžio ir galvos skausmus, silpnumą. Tai nuodingas augalas, todėl jį vartoti reikia atsargiai. Būtinai konsultuokitės su gydytoju!

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle