Aviečių lapai

 
 
Apie produktą:
Aviečių lapuose susikaupia nemažai vitamino C, organinių rūgščių, raugų ir mineralinių medžiagų.
 
 

Paprastoji avietė (lot. Rubus idaeus) – dvimetis vasaržalis augalas, augantis lapuočių, spygliuočių ir mišriuose miškuose, pamiškėse, kirtimuose, drėgnose vietose.

Vaistinei žaliavai renkamos uogos ir lapai. 

 

Patarimai

Aviečių lapų užpilas

4 arbatinius šaukštelius smulkintų aviečių lapų užplikykite 2 stiklinėmis verdančio vandens. Palaikykite 15 – 20 min. ir nukoškite. Užpilą gerkite po puse stiklinės 4 kartus per dieną.

 

Sergant angina, gerklų ir kvėpavimo takų uždegimais, 1 dalį džiovintų aviečių lapų užplikykite 10 dalių verdančio vandens ir palaikę pusvalandį, nukoškite. Nuoviru skalaukite gerklę.

 

Vitamininė arbata

Lygiomis dalimis sumaišykite erškėčio vaisių, aviečių, juodųjų serbentų ir bruknės lapų. 2 šaukštus mišinio užplikykite stikline verdančio vandens ir palikite uždengtą. Nukoškite ir gerkite su medumi po pusę stiklinės 2 kartus per dieną.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

V. Sasnauskas „Miško vaistiniai augalai“, 2006 m., Asveja

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle