Barkūnas

 
 
Apie produktą:
Geltonžiedžių barkūnų žolėje yra kumarino, glikozidų, purino, eterinio aliejaus, organinių rūgščių, mineralinių druskų, vitamino E, C, P, cholino, flavonoidų, dervų, raugų ir kt.

 

Barkūnai (lot. Melilotus) – pupinių šeimos vienamečiai arba dvimečiai žoliniai augalai, augantys pakelėse, ant ežių, pylimų, dobilienose, dirvonuose.

Šių augalų gentyje yra apie  20 augalų rūšių, daugiausiai paplitę ir žinomi geltonžiedis ir baltažiedis barkūnas.

Vaistinei žaliavai renkama geltonžiedžių barkūnų žydinti viršutinė augalo dalis su lapais ir žiedais. 

Barkūno žolė naudojama kompresams, kaip minkštinanti ir skausmą malšinanti priemonė. Nuoviru gydomos votys, sumušimai, furunkulai, pieno liaukų ir ausų uždegimai, patinę sąnariai ir t.t.

 išoriškai gydomos votys ir opos.

Abiejų rūšių augalai nuo seno įvairiuose kraštuose vartojami kaip prieskoniniai augalai. Lapais gardinami ankštiniai patiekalai, salotos. Seniau jauni barkūnų lapai buvo vartojami kaip vanilės pakaitalas įvairiems kepiniams gardinti.

Džiovintų, stiprų kumarino kvapą skleidžiančių barkūnų šakelių žmonės dėdavo į skrynias ir spintas, kad atbaidytų kandis.

 

Patarimai

Barkūnų arbata

2 šaukštus barkūnų žolės suberkite į indą, užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir kaitinkite verdančio vandens vonelėje 15 min., palaikykite kambario temperatūroje 45 min., nukoškite, o likusią žolę nusunkite ir dar pripilkite virinto vandens iki buvusio tūrio. Gerkite po pusę stiklinės 2 – 3 kartus per dieną.

 

Užpilas kompresams

20 g barkūnų žolės užpilkite 1 l verdančios vandens, palaikykite apie valandą, nukoškite ir naudokite kompresams.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

Z. Gudžinskas, B. Rašomavičienė „Lietuvos prieskoniniai augalai“, 2008 m., Šviesa

 

Svarbu: išgėrus didesnį barkūnų žolės preparatų kiekį, galima apsinuodyti, todėl prieš vartojant šios žolės nuovirus, būtina pasitarti su gydytoju.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle