Eukaliptų lapai

 
 
 
Apie produktą:
Eukaliptų lapai pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, nuskausminamosiomis savybėmis, taip pat antivirusiniu poveikiu, teigiamai veikia sergant bakterinėmis ir virusinėmis ligomis. Būtent eterinio aliejaus mirtolio, turinčio savybių skystinti gleives ir lengvinti atsikosėjimą dėka, eukaliptų lapų preparatai tinka viršutinių kvėpavimo takų ligoms, atsikosėjimui lengvinti.
 
 

Rutuliniai arba apskritalapiai eukaliptai (lot. Eucalyptus globulus) – visžaliai aukšti medžiai, savaime augantys Australijoje ir Tasmanijoje, šiuo metu išplitę karšto subtropinio klimato zonose – pietų Europoje, pietų Afrikoje, Naujojoje Zelandijoje, JAV vakarinėje dalyje, Havajuose, pietų Gruzijoje ir kt.

Eukaliptų yra labai daug rūšių, tačiau vaistinei žaliavai naudojami eukaliptų lapai, kuriuose gausu eterinio aliejaus cineolio ir mirtolio. 

Farmacijoje naudojami džiovinti eukaliptų lapai, iš kurių gaminamos tinktūros, sausieji ekstraktai kapsulių ar tablečių forma, išgaunamas eterinis aliejus, kuris dažnai įeina į nosies lašų, tepalų, dantų pastų, inhaliuojamųjų preparatų sudėtį.

Liaudies medicinoje nuo seno eukaliptų lapų arbata vartojama inhaliacijoms, siekiant palengvinti atsikosėjimą peršalus, pavilgams ant sumušimų ir mėšlungio sutrauktų raumenų, kamuojant reumatui, uždegiminiams procesams.

 

Mūsų patarimai

 

Eukaliptų lapai puikus repelentas. Džiovintų šių augalų lapų pridėkite į drobinius maišelius ir išdėliokite spintose, miegamajame ar kitose patalpose. Taip atbaidysite kandžius, erkutes ir kitus nepageidaujamus vabzdžius.

Džiovintų eukaliptų lapų nuoviro įpilkite į kibirą su vandeniu plaunant grindis. Dezinfekuosite namus ir atgaivinsite orą.

Eukaliptų lapų nuovire verdant natūralaus pluošto audinius (drobę, liną, medvilnę), jie įgauna antibakterinių savybių, tuo pačiu nudažydami ruda, rudai oranžine, žalsva ar rudai geltona spalva.

 

Eukaliptų lapų nuoviras

2 - 3 valgomuosius šaukštus džiovintų eukaliptų lapų užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens, pavirinkite 10 – 15 min. ir naudokite!

 

Inhaliavimui

1 – 2 valgomuosius šaukštus eukaliptų lapų užpilkite stikline verdančio vandens. Peršalus ar kamuojant kosuliui, karšto užpilo garais kvėpuokite tris kartus per dieną. Nuoviru galite skalauti perštinčią gerklę, suvilgytą audeklą dėti ant traumų, skaudant raumenims ar sąnariams.

 

 

Svarbu!

Eukaliptų preparatų negalima vartoti nėščiosioms, kūdikiams ir vaikams iki trijų metų.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle