Jazminų žiedai

 
 
Apie produktą:
Jazminų žiedai plačiai naudojami parfumerijoje, manoma, kad šių žiedų kvapas raminamai veikia centrinę nervų sistemą, skatina protinę veiklą, kūrybą, stiprina pasitikėjimą savimi, mažina nuovargį. Teigiama, jog jazminų žiedų aromatas – meilės ir aistros aromatas.
 

Jazminai – gražūs, nereiklūs ir labai kvapnūs krūmai, nuo seno auginami tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Jazminai auga daugelyje pasaulio kraštų.

Liaudies medicinoje įvairiems sutrikimams lengvinti vartojami ne vien jazminų žiedai, bet ir jauni stiebai bei lapai.

 

Įdomu

Natūrali žalioji kiniška jazminų arbata gaminama ankstyvą rytą nuskynus neprasiskleidusius jazminų žiedus ir paskleidus juos nakčiai lygiu sluoksniu, o pradėjus jiems skleistis, į juos suberiant žaliąją arbatą, kad ši prisisodrintų nuostabių kvapų.

Rytų šalyse jazminų žiedais moterys puošia plaukus, ant kaklo kabina žiedų vėrinius.

Iš jazminų žiedų gaminamas ekstraktas, kuris naudojamas kosmetologijoje, parfumerijoje, maisto pramonėje. Prancūzijoje iš jazminų žiedų ekstrakto gaminamas sirupas ir naudojamas gaminant kai kuriuos patiekalus (zefyrus, blynelius, pyragus ir pan.). 

 

Mūsų patarimai

Džiovinti jazminų žiedai pagerina bet kokios arbatos skonį ir aromatą. Jais galima gardinti daržovių salotas, sriubas, konditerijos gaminius.

 

Juodoji arbata su žiedais

1 arb. š. juodosios Ceilono arbatos „Dust“

½ arb. š. jazminų žiedų

½ arb. š. levandų žiedų

½ ramunėlių žiedų

Mišinį užpilkite 0,7 litro verdančio vandens ir palaikykite 5 – 10 min., kad pritrauktų. Pagardinkite ruduoju cukrumi ir skanaukite!

 

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle