Siauralapis gaurometis (ožkarožė)

 
 
Apie produktą:
Siauralapių gauromečių (liaudyje dar vadinamų ožkarožėmis) lapuose gausu vitamino C, rauginių medžiagų, gleivių, flavonoidų. Šio augalo lapai naudojamai žaliosios arbatos pakaitalui gaminti.
 

 

Siauralapis gaurometis (lot. Epilobium angustifolium, Chamaenerion angustifolium), dar vadinamas ožkarože, rusiškai „ivan čaj“ – nakvišinių šeimos daugiametis žolinis augalas, augantis kirtavietėse, gaisravietėse, krūmuose, pamiškėse, sausuose durpynuose, kopose, ant pylimų.

Augalas itin ilgą laiką naudotas Rusijoje, kaip arbatos pakaitalas, Rusijos šiaurėje ne vieną dešimtmetį šios arbatos buvo gaminama labai dideliais kiekiais.

Vaistinei žaliavai renkami gauromečių lapai su žiedais, augalui žydint.

 

Informacija parengta pagal:

Pajūrio naujienos

V. Umbrasaitė „Pradedančiam žolininkui apie vaistinguosius augalus ir jų panaudojimo galimybes“, 2012 m., UAB „Utenos Indra“

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle