Pirpirmėtė

 
Apie produktą:
Pipirmėčių lapuose yra eterinio aliejaus, limoneno, felandreno, pinenų, dispenteno, acto bei valerijono rūgšties esterių, cineolio, beta karoteno, vitamino C, organinių rūgščių, raugų, pektinų, mineralinių medžiagų, flavonoidų ir dagu kitų biologiškai aktyvių medžiagų.
 

Pipirmėtė (Mentha piperita) – daugiametis, labai kvapnus medingas žolinis augalas, auginamas darželiuose, soduose ir vaistažolių ūkiuose.

Vaistinei žaliavai pjaunami augalo lapai, augalui vos pražydus.

 

Patarimai

Pipirmėčių užpilas

1 šaukštą pipirmėčių lapų užpilkite stikline karšto vandens, uždenkite ir kaitinkite verdančio vandens vonelėje 10 min., aušinkite 45 min., perkoškite. Likusius lapus nuspauskite ir pripilkite virinto vandens iki ankstesnio tūrio. Užpilą gerkite 15 min. iki valgio 2 kartus per dieną po pusę stiklinės.

 

Kompresams ant skaudamų vietų 2 – 3 šaukštus pipirmėčių užpilkite puse stiklinės verdančio vandens, pakaitinkite iki užvirimo, ataušinkite. Suvilgykite minkštą audinį ir dėkite kompresą.

 

Kamuojant žarnyno spazmams ar sutrikus virškinimui, 30 g šaltekšnių žievės sumaišykite su 30 g dilgėlių lapų, 20 g pipirmėčių lapų, 10 valerijonų šaknų ir 10 g ajerų šakniastiebių. 1 šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens ir palaikę 10 – 15 min., kad pritrauktų, gerkite šiltą prieš valgį po pusę stiklinės 2 – 3 kartus per dieną.

 

Informacija parengta pagal

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle