Rasakila

 
 
 
 

Paprastoji rasakila (lot. Alchemilla vulgaris) – daugiametis žolinis augalas, apskritais, klostytais lapais, kurie sudarydami lyg ir piltuvėlį, ilgai išlaiko naktinės rasos lašelius (nuo to kildinamas ir augalo pavadinimas). Auga beveik visur Europoje – pievose, ganyklose, upių pakrantėse, pamiškėse ir pan.

Arbatai renkami rasakilų lapai. 

 

Patarimai

Rasakilų arbata

2 – 3 arb. š. smulkintų rasakilų žolės užplikykite ½ puodelio verdančio vandens ir palaikykite 10 – 15 min. Nukoškite ir gerkite po puse puodelio 3 – 5 kartus per dieną.

 

 

Lygiomis dalimis sumaišykite džiovintų rasakilų ir kraujažolių žolės. 1 valg. š. mišinio užplikykite puodeliu verdančio vandens, palaukite 10 – 15 min., nukoškite ir vartokite po puodelį tris kartus per dieną tris savaites. Kartoti galite padarę bent savaitės pertrauką.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle