Vaistinis šalavijas

 
Apie produktą:
Šalavijų lapuose gausu eterinių aliejų, karotinoidų, flavonoidų, raugų, karčiųjų medžiagų, vitamino B1, P, nikotino rūgšties, fitonicidų, mineralinių medžiagų. Šalavijai pasižymi baktericidinėmis, priešuždegiminėmis, sutraukiančiomis savybėmis.

 

Vaistiniai šalavijai (lot. Salvia officinalis) – kvapnūs daugiamečiai augalai, kilę iš Viduržemio jūros pakrančių, Lietuvoje savaime neauga, auginami darželiuose.

Vaistinei žaliavai renkami šalavijų žiedai ir lapai. 

Šalavijų nuovirais ir ekstraktais skalaujama burnos gleivinė ir gerklė.

Patarimai

Lapų nuoviras skalavimams

1 šaukštą šalavijų lapų užpilkite stikline vandens, ant lengvos ugnies pavirkite 15 min., palaikykite 10 min., nukoškite. Skalaukite burną, gerklę, nuoviru vilgykite kompresus.

 

Šalavijų arbata

1 arbatinį šaukštelį džiovintų lapų užplikykite stikline verdančio vandens, palaikykite 10 min., kad pritrauktų ir nukoškite. Gerkite pasaldintą medumi po stiklinę ryte ir vakare.

 

Šalavijų vonios

400 g lapų užpilkite 4 l vandens, pavirkite 1 val., tuomet parą palaikykite, nukoškite ir supilkite į vonią.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

 

Svarbu: šalavijų nerekomenduojama vartoti nėščiosioms ir sergantiems epilepsija.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle