Paprastasis saldymedis

 
Apie produktą:
Saldymedžių šaknyse yra saponinų, flavonoidų, krakmolo, cukrų, baltymų, organinių rūgščių, vitamino C, eterinio aliejaus, mineralinių, rauginių ir kitų medžiagų. Saldymedžiai pasižymi spazmolitiniu, atsikosėjimą lengvinančiu, priešalerginiu, minkštinančiu ir žaizdų gijimą greitinančiu, liuosuojančiu, šlapimą varančiu, rūgštingumą mažinančiu poveikiu.

 

Paprastasis saldymedis (lot. Glycyrrhiza glabra L.) – daugiametis žolinis pupinių šeimos augalas, paplitęs Pietryčių Europoje, Vakarų Azijoje ir Vidurio Rytuose.

Vaistinei žaliavai ruošiamos saldymedžių šaknys.

Saldymedžių šaknų preparatai vartojami sergant peršalimu, gripu, gerklės uždegimais, kvėpavimo takų ligomis, kamuojant virusinėms ir grybelinėms infekcijoms, nuovargiui, depresijai, gingivitui, podagrai, artritui, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei, egzemai ir daugelio kitų negalavimų atvejais.

Iš saldymedžių gaminami nuovirai, sirupai, ekstraktai, džiovintos šaknys yra daugelio vaistažolių, lengvinančių atsikosėjimą, vidurius liuosuojančių ir priešhemorojinių mišinių sudėtinė dalis.

 

Patarimai

Saldymedžių nuoviras

1 valg. šaukštas smulkintų saldymedžių šaknų užpilama 2 stiklinėmis karšto vandens ir verdama 10 min, atvėsinama ir nukošiama. Geriama po pusę stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį.

arba

10 g susmulkintų šaknų užpilkite 200 g verdančio vandens. Palaikykite 15 – 25 minučių, nukoškite. Gerkite po 1 valgomąjį šaukštą per dieną atsikosėjimui palengvinti.

 

Svarbu: saldymedžių nerekomenduojama vartoti nėščiosioms, sergant hipertenzija, kepenų ciroze, diabetu, inkstų nepakankamumu, širdies ligomis ir kamuojant kitiems negalavimams. Būtina konsultuotis su gydytoju!

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle