Paprastasis šermukšnis

 
Apie produktą:
Šermukšnio uogose gausu vitaminų C, beta karoteno, E, K, P, folio rūgšties, raugų, mineralinių medžiagų – magnio, mangano, geležies, vario ir kt., organinių rūgščių – obuolių, citrinos, vyno, gintaro, sorbino, fruktozės, gliukozės, pektinų ir kitų medžiagų. Šiose uogose itin gausu vitamino C, mokslininkų teigimu, net 5 kartus daugiau nei obuoliuose ir 3 kartus daugiau nei citrinose.
 

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia L.) – 4-20 m aukščio medžiai ar krūmai, augantys lapuočių ir mišriuose miškuose, pamiškėse, kirtimuose ir kt. Dažnas ir populiarus augalas Lietuvoje, kaip dekoratyvinis augalas auginamas parkuose, sodybose ir pakelėse. 

Vaistinė žaliava – laukinių ir kultūriniu veislių šermukšnių vaisiai, o kartais ir žiedai.

 

Patarimai

Šermukšnių uogų arbata

1 šaukštą džiovintų šermukšnių įberkite į termosą ir užpilkite stikline verdančio vandens. Termosą užsukite ir palaikykite 4 – 6 valandas, po to perkoškite ir gerkite po puse stiklinės 2 kartus per dieną prieš valgį.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

V. Sasnauskas „Miško vaistiniai augalai“, 2006 m., Asveja

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle