Skėtinė širdažolė

 
 
Apie produktą:
Širdažolių žolėje yra karčiųjų medžiagų, alkaloidų, flavonoidų, organinių rūgščių, mineralinių medžiagų, gleivių, eterinio aliejaus, vitaminų.
 

 

Skėtinė širdažolė (lot. Centaurium erythraea) – vienmetis arba dvimetis žolinis augalas, augantis dirvonuose, pamiškėse, ganyklose ir kt.

Vaistinei žaliavai renkama žydinti antžeminė augalo dalis.

Patarimai

Širdažolių užpilas

1 šaukštą žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, palikite pusvalandžiui, nukoškite ir gerkite 30 min. prieš valgį po 2 šaukštus 3 – 4 kartus per dieną. Užpilas gerina apetitą ir virškinimą.

 

Virškinimui gerinti lygiomis dalimis sumaišykite širdažolių, kraujažolių, pipirmėčių ir ramunėlių. 1 šaukštą mišinio užplikykite stikline verdančio vandens ir po pusvalandžio nukoškite. Gerkite po 1 šaukštą 3 kartus per dieną prieš valgį.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

 

Svarbu: širdažolių nerekomenduojama vartoti sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige. Per didelės dozės gali sukelti viduriavimą ir vėmimą, prieš vartojimą būtinai konsultuokitės su gydytoju.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle