Paprastoji trūkažolė (cikorija)

 
Apie produktą:
Trūkažolių šaknyse yra sacharidų (polisacharido, inulino, fruktozės, gliukozės), karčiųjų medžiagų, pektinų, vitaminų C, B1, E, cholino, sakų, riebalų, baltymų, gleivių, mineralinių medžiagų, organinių rūgščių. Žieduose yra glikozido, flavonoidų ir kitų medžiagų. Trūkažolės dar kitaip vadinamos cikorija.
 

 

Paprastoji trūkažolė (lot. Cichorium intybus) – daugiametis žolinis augalas, augantis dirvonuose, pakelėse, šlaituose ir kitur, taip itin bujojanti Lietuvos laukų piktžolė.

Vaistinei žaliavai kasamos trūkažolių šaknys, renkami žiedai ir lapai.

 

Patarimai

Trūkažolių šaknų nuoviras

10 g susmulkintų šaknų užpilkite stikline verdančio vandens, kaitinkite verdančio vandens vonelėje pusvalandį, aušinkite kambario temperatūroje 10 min. Gerkite po pusę stiklinės 2 – 3 kartus per dieną.

 

Smulkintų ir paskrudintų šaknų rekomenduojama maišyti su maltomis kavos pupelėmis, mat trūkažolių šaknys tinka kavos pakaitalui ruošti. Gryname trūkažolių šaknų gėrime nėra kofeino, todėl taip vadinamą, cikorijų kavą gali gerti žmonės, kuriuos kamuoja širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemos ligos.

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle