Vaistinių ramunių žiedai

 
 
Apie produktą:
Vaistinių ramunių žieduose yra eterinių aliejų, flavonoidų, karčiųjų ir mineralinių medžiagų, sakų, gleivių, kumarino, vitamino C, beta karoteno, cholino ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų.
 
 
 

Vaistinės ramunės (lot. Matricaria recutita) – iš Amerikos žemyno kilęs augalas, į Europą atkeliavęs kaip piktžolė, auginamos soduose, darželiuose, kartais savaime augančios laukuose, pakelėse, dykvietėse.

Vaistinei žaliavai renkami ramunių žiedai. 

 

Patarimai

Ramunėlių užpilas

1 šaukštą ramunėlių žiedų užplikykite 1 stikline verdančio vandens, uždenkite ir 30 min kaitinkite verdančio vandens vonelėje, tuomet nukoškite. Gerkite 2 – 3 kartus per dieną po pusę stiklinės po valgio.

 

Kompresams

4 šaukštus ramunėlių žiedų užplikykite 0,5 stiklinės verdančio vandens, 30 min. kaitinkite verdančio vandens vonelėje, ataušinkite ir dėkite ant skaudamos vietos.

 

Žaizdos greičiau užgis vartojant mišinį iš lygiomis dalimis sumaišytų ramunių, medetkų ir kraujažolių žolės.

 

Liaudies medicinoje nuo migrenos vartojami ramunių žiedų milteliai, suvartojant po 0,2 g po valgio, užgeriant vandeniu.

 

Vaistinių ramunių nuovire rekomenduojama mirkyti labai prakaituojančias rankas ir kojas, nuovirui naudojant 4 šaukštus ramunėlių stiklinei vandens.

 

 

Informacija parengta pagal:

J. Vasiliauskas „Gamtos vaistinė“, 2010 m., Alma Littera

Maria Treben "Vaistingieji augalai iš dievo sodo", 2007 m., Algarvė

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle